Wernisaż klasy plastycznej w galerii "Pod Sztrychem"

29 maja 2006 r.

W poniedziałek, 29 maja, w galerii „Pod Sztrychem” odbył się wernisaż prac uczniów gimnazjalnej klasy objętej programem innowacyjnym pod nazwą „Zatrzymać Piękno”. Na swoim pierwszym wernisażu każdy z uczniów klasy plastycznej miał okazję wykazać się swoimi umiejętnościami, prezentując od dwóch do pięciu swoich prac, w zależności od zdolności ucznia. Uczniowie wystawę tę nazwali „Prawie jak Picasso… Prawie robi wielką różnicę”, a siebie „Grupą 001”. Na wernisażu obecni byli nauczyciele i rodzice uczniów, dyrektor Gimnazjum nr 5 w Bytomiu, do którego uczęszczają młodzi artyści - dr Iwona Wanda Grygiel, wychowawca klasy - mgr Joanna Born-Pilsyk, metodyk plastyczny - mgr Witold Prandzioch. Nie zabrakło również samych autorów dzieł. Właściciele prac zadowoleni są z przebiegu wystawy, a ich rodzice są niewątpliwie dumni zarówno ze swoich podopiecznych jak i z prezentowanych przez nich „malunków”, lecz ocenę wernisażu należy zostawić mniej subiektywnym sędziom.