"Sielskie Klimaty'2006"

5 października 2006 r.

5 października w Skansenie na terenie WPKiW w Chorzowie odbył się III piknik malarski "Sielskie klimaty", w którym uczestniczyło ponad tysiąc uczniów ze szkół z naszego regionu. Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczości dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa, wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych. Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego i jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska.

Tematem twórczych działań jest pejzaż, architektura i wnętrza obiektów architektonicznych. Prace malarskie oceniane będą przez jury, w skład którego wejdą znani artyści malarze oraz profesorowie ASP w Katowicach. Autorzy najciekawszych prac uhonorowani zostaną nagrodami.
W pikniku uczestniczyli: Karolina Bulsa, Anna Grecman, Magdalena Kozłowska, Marta Krzywicka, Agnieszka Mateja, Sara Mróz, Magdalena Samoszuk, Alicja Stachurska, Olaf Litwin i Dawid Paszkiewicz.