Parada Schumana w Warszawie

12 maja 2007 r.

12 maja 2007 r. uczniowie klas Ia i IIIa, zrzeszeni w Szkolnym Klubie Europejskim, wraz z opiekunem SKE p.Beatą Czechowską-Siudak, uczestniczyli w Paradzie Schumana w Warszawie. Na euroentuzjastów, którze przeszli w korowodzie liczącym około trzech tysięcy osób - z Placu Bankowego na ulicę Nowy Świat czekało Miasteczko Europejskie. Odbywały się w nim quizy, konkursy, mogliśmy zdobyć informacje na temat Wspólnoty Unii Europejskiej, instytucji unijnych, poznać ciekawostki o państwach UE.

W Paradzie - oprócz nas - wzięli m.in. udział były premier Tadeusz Mazowiecki, eurodeputowani - prof.Bronisław Geremek, Janusz Onyszkiewicz i Jan Kułakowski, konisarz do spraw polityki regionalnej Danuta Huebner, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz...

XIV Polskie Spotkania Europejskie i Parada zostały przygotowane przez Polską Fundację im. Schumana i Parlament Europejski. W czasie Parady została wręczona Polska Nagroda Europejska za zasługi na rzecz integracji Polski z Unią Europejską, którą otrzymał były prezes NBP – Leszek Balcerowicz. Podsumowaniem imprezy był koncert Kasi Kowalskiej.