Rajd Promienisty

27 września 2007 r.

Dnia 27 września 2007 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym już Rajdzie Promienistym. Grupa gimnazjalistów (klasa IIIa) pod opieką p.Joanny Nowak-Rusockiej uczestniczyła w rajdzie pieszym, natomiast grupa licealistów z kl.IS wraz z p.Jolantą Nancką - rowerowym. Impreza rozpoczęła się na bytomskim Rynku, skąd z przydzielonymi przewodnikami PTTK, grupy wyruszyły różnymi trasami do celu - Dolomitów Sportowej Doliny. W trakcie wyprawy odbywały się pogadanki na temat historii miasta, ciekawych miejsc oraz bytomskich zabytków. Został również zorganizowany konkurs wiedzy. Na miejscu docelowym uczestnicy mogli posilić się wojskową grochówką, podziwiać pokazy ułańskie oraz wysłuchać koncertu. Imprezę uświetnił Prezydent Bytomia Piotr Koj, który nagrodził najlepszych w konkursie wiedzy o Bytomiu i jego okolicach. Dla najwytrwalszych zorganizowano dyskotekę.