IV Piknik malarski "Sielskie Klimaty'2007"

22 padziernika 2007 r.

22 października 2007 roku w galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach odbyło się podsumowanie IV Pikniku Malarskiego „Sielskie Klimaty'2007”.
Honorowy patronat nad plenerem objęli: prof. Jerzy Buzek – były premier RP, poseł do Parlamentu Europejskiego; Janusz Moszyński – Marszałek Województwa Śląskiego; Piotr Koj - Prezydent Miasta Bytomia; Marek Kopel - Prezydent Miasta Chorzów; Andrzej Stania - Prezydent Miasta Ruda Śląska; Eugeniusz Moś - Prezydent Miasta Świętochłowice.
W konkursie wzięło udział 1600 uczestników, którzy 4 października spędzili kilka godzin w scenerii Parku Etnograficznego oddając się twórczości malarskiej w plenerze.

Wśród uczestników konkursu nie zabrakło klas plastycznych z naszej szkoły, które i tym razem odniosły sukces: Sara Mróz (kl.IIIe) zdobyła I miejsce, a Dominika Pawlik (kl.IIe) - wyróżnienie.

Laureatki otrzymały cenne nagrody a nasza szkoła wzbogaciła się o sztalugi do pracowni plastycznej. Nauczyciel prowadzący mgr Joanna Born- Pilsyk jest dumna z osiągnięć swoich uczennic.