Św.Mikołaj z wizytą u małych pacjentów Szpitala nr 2

15 grudnia 2008 r.

W dniu 15 grudnia uczniowie klasy II A liceum pod opieką pani Zuzanny Kulik i Joanny Nowak-Rusockiej odwiedzili małych pacjentów przebywających na Oddziale Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Młodzież przygotowała przedstawienie kukiełkowe, kącik czytania bajek, kącik artystyczny oraz przede wszystkim zapewniła małym pacjentom chwilę oderwania od szarej rzeczywistości szpitalnej. Wojtek Plesz z klasy IS brawurowo zagrał rolę Świętego Mikołaja, który obdarowywał dzieci prezentami. Wielki worek świąteczny po brzegi wypełniony był pluszakami oraz ozdobami świątecznymi, o które zatroszczyli się nasi uczniowie oraz tajemniczy sponsor. Partycja Jajek z IIA oraz Asia Łukaszewska z IIIb grały na gitarze, śpiewały kolędy i piosenki bożonarodzeniowe. Uśmiechnięte buzie oraz rozpromienione lica małych pacjentów były dla nas najlepszą nagrodą.