Miejski Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

7 stycznia 2009 r.

Zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bytomiu Miejski Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych stał się dla uczniów bytomskich szkół ponadgimnazjalnych okazją do sprawdzenia swojej wiedzy. Trzyosobowe drużyny składające się z przedstawicieli bytomskich szkół zmagały się z pytaniami dotyczącymi gramatyki, ortografii, historii, geografii, sztuki, kultury, polityki oraz gospodarki krajów niemieckojęzycznych. Nie było łatwo, ale uczniowie dali z siebie wszystko i pokazali na co ich stać! Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: dr Iwona Wanda Grygiel - Dyrektor ZSO nr 1 w Bytomiu, Ewa Szmidt-Sabat - doradca metodyczny z zakresu nauczania języków obcych, Anna Rosół - przedstawiciel wydawnictwa LektorKlett, dr Jan Gola - przedstawiciel Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, Bogusława Szymańska - nauczyciel języka niemieckiego.

Wyniki konkursu:
  • Mateusz Kaleta, Mariusz Maksis i Adrian Roś (Zespół Szkół Technicznych)
  • Maciej Janusz, Karol Ślęzok i Robert Wojsyk (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1)
  • Katarzyna Karolczyk, Marek Jerzyk i Tomasz Spinek (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4)

Szczególne podziękowania kierujemy do klas IIA oraz IIIS za pomoc w przygotowaniu konkursu, a zwłaszcza Viktorii Nitsu, która z akompaniamentem Pawła Olszaka wykonała piosenkę „Du hast mein Herz gebrochen” z repertuaru Ivonne Caterfeld.