Dzień otwarty w ZSO nr 1

3 kwietnia 2009 r.

3 kwietnia 2009 r. w ramach Dnia Otwartego naszej szkoły odwiedzili nas uczniowie klas VI Szkół Podstawowych nr 9 i 42 oraz klasy III Gimnazjum nr 4. Goście mogli zwiedzać wraz z "przewodnikami" najciekawsze zakątki ZSO nr 1.

Zobaczyli segment sportowy, w którym odbywał się pokaz pomocy przedmedycznej. Mogli obejrzeć pracownię plastyczną wraz z pracami klas plastycznych oraz siłownię. Na sali gimnastycznej odbywał się trening piłkarzy z klasy I S. W bibliotece zaproszeni uczniowie mogli wziąć udział w „Wampiriadzie” – konkursie czytelniczym polegającym na umiejętności aktywnego słuchania czytanego tekstu. Ponadto w świetlicy szkolnej odbywały się warsztaty plastyczne, na których można było nauczyć się wykonywania biżuterii oraz konkurs na projekt graffiti. Goście mogli także zakupić upominki świąteczne na kiermaszu wielkanocnym. Ponadto w różnych salach odbywały się ciekawe zajęcia. Uczniowie wzięli udział w prezentacji multimedialnej przybliżającej naszą szkołę, w konkursie językowym, wiedzy o Polonii Bytom oraz spróbowali swoich sił w łamigłówkach matematycznych. Dzień uświetniły występy taneczne i teatralne uczniów naszej szkoły oraz spotkanie z młodymi piłkarzami Polonii Bytom.