Uczniowie ZSO nr 1 w Ravensburgu (Niemcy)

sierpień 2009 r.

W sierpniu 2009 r. uczniowie naszego liceum, którzy w roku szkolnym 2008/2009 osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, spędzili tydzień w niemieckim Ravensburgu, tuż nad jeziorem Bodeńskim. Agnieszka Duda, Karolina Kozakiewicz, Maciej Janusz oraz Karol Ślęzok pod opieką nauczycielki języka niemieckiego - p.Zuzanny Kulik reprezentowali Polskę w europejskim projekcie „Deutsche Minderheiten in Europa- ICH CHECK EUROPA”. Uczniowie nie tylko zwiedzili piękne tereny Badenii Wirtembergii, ale także mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach i seminariach. Tygodniowy pobyt w Ravensburgu zaowocował postępami w posługiwaniu się językiem niemieckim, nowymi przyjaźniami oraz doświadczeniem w pracy w międzynarodowej grupie młodzieży. Każdy z uczestników projektu otrzymał certyfikat YouthPass.