Gimnazjum - klasa o innowacji plastycznej

Wręczenie nagród z konkursu malarskiego "Śląskie straszaki..."

25 września 2009 r.

25 września w MDK „Południe” w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród z Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego dla dzieci i młodzieży pt. „Śląskie straszaki - bohaterowie legend, bajek i przywiarek”.

Konkurs, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowic Piotra Uszoka oraz Związku Polskich Artystów Plastyków w Katowicach, stał się inspiracją dla młodzieży do odkrywania na nowo bogactwa górnośląskich legend. Nadesłano 310 prac, jury złożone z wybitnych śląskich artystów miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów.

W gronie nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły: Natalia Doroz, Dominika Pawlik oraz Aneta Pawełczyk, które zdobyły w konkursie równorzędne III miejsce.

Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki...