Turniej piłki nożnej - "Orlik - gram i kibicuję bezpiecznie"

23-25 września 2009 r.

W dniach 23-25 września 2009 r. nasza szkoła, wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bytomiu był współorganizatorem Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Rady Ministrów „ORLIK – GRAM I KIBICUJĘ BEZPIECZNIE”. Naszym zadaniem było zorganizowanie rozgrywek rejonowych, w których brały udział gimnazja z terenu Delegatur Kuratorium Oświaty w Bytomiu, Gliwicach oraz z terenu podległego Wydziałowi Nadzoru i Wspierania Rozwoju Zawodowego Nauczycieli w Katowicach.

Do turnieju zgłosiły się 22 drużyny, które, podzielone w wyniku losowania, rozegrały mecze eliminacyjne w dniach 23 i 24 września. Do półfinałów przeszły po dwie najlepsze drużyny z każdego dnia eliminacji, a były to:

• Gimnazjum nr 3 w ZSO nr 7 w Bytomiu
  • Gimnazjum nr 6 w ZSO nr 7 w Katowicach
  • Gimnazjum nr 14 w Rudzie Śląskiej
  • Gimnazjum nr 21 w Zabrzu

Piątkowe półfinały zakończyły się zwycięstwem Gim nr 21 z Zabrza nad Gim nr 14 z Rudy Śl. 5:2 oraz ZSO nr 7 z Katowic nad Gim nr 3 z Bytomia 9:0. W finale zespół ZSO nr 7 z Katowic pokonał Gim nr 21 z Zabrza i to on awansował do głównego finału turnieju, z udziałem Premiera RP, który odbył się 28 września w Żorach.

Wszystkie zespoły walczyły dzielnie, na wysokim poziomie technicznym i zgodnie z zasadami fair play. Turniej przebiegał sprawnie w atmosferze sportowej rywalizacji i kulturalnego kibicowania, co było między innymi zasługą uczniów klasy IIc naszego gimnazjum i klasy IIIS naszego LO, zaangażowanych w obsługę techniczną i sędziowską rozgrywek. Na zakończenie turnieju cztery pierwsze drużyny zostały uhonorowane pucharami, które uroczyście wręczyła dyrektor naszej szkoły – dr Iwona Grygiel wraz z przedstawicielem OSiR-u w Bytomiu.

Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki... Śląskie straszaki...