Gimnazjum - klasa o innowacji plastycznej

Wyróżnienie w Pikniku Malarskim "Sielskie klimaty'2009"

W gościnnym chorzowskim Skansenie po raz szósty odbył się Piknik Malarki „Sielskie Klimaty'2009". W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 1400 uczestników: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa śląskiego.

Konkurs odbył się pod patronatem prof.Jerzego Buzka - przewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz Bogusława Śmigielskiego (Marszałek Województwa Śląskiego), Piotra Koja (prezydent Bytomia), Marka Kopla (prezydent Chorzowa), Piotra Uszoka (prezydent Katowic), Andrzeja Słani (prezydent Rudy Śląskiej) i Eugeniusza Mosia (prezydent Świętochłowic).

Jurorzy - profesorzy katowickiej ASP, przyznali nagrody oraz wyróżnienia i z uznaniem mówili o dokonaniach uczestników. Klasa II e wraz z nauczycielem plastyki Joanną Born–Pilsyk są dumni z uczennicy Patrycji Świerczyńskiej, której praca została dostrzeżona i otrzymała honorowe wyróżnienie.