Akcja "Dzieci malują poezję" w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach

1 czerwca 2010 r.

Galeria Sztuki Współczesnej BWA oraz Górnośląskie Centrum Kultury w Katowicach zorganizowały akcję "Dzieci malują poezję". Konkurs był związany z wystawą prac Stanisława Dróżdża, jednego z najwybitniejszych artystów zajmujących sie sztuką konceptualną.

W akcji "Dzieci malują poezję" wzięła udział klasa II e pod kierunkiem Joanny Born-Pilsyk. Uczniowie zwiedzili wystawę "Początekoniec", "Poezja konkretna" oraz prace Stanisława Dróżdża z lat 1967-2007. Wystawa stała się inspiracją do stworzenia prac na konkurs - uczniowie zaprojektowali kaligramy w różnorodnych technikach malarskich.

1 czerwca 2010 r. odbył się wernisaż w Górnośląskim centrum Kultury w Katowicach, podczas którego zostały zaprezentowane najciekawsze prace. Wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi uczniowie: Rozalia Jachymczyk i Alex Szkalski.