Aktualności roku szkolnego 2009/2010:

"Młodzi Głosują" - 16 czerwca 2010 r.

Projekt "Młodzi Głosują" pod egidą Centrum Edukacji Obywatelskiej obecny jest w naszej szkole od 2003 r. Towarzyszył referendum konstytucyjnemu, wyborom parlamentarnym, samorządowym oraz - jak obecnie - prezydenckim.

Wycieczka klas Ib, IIb, IIe i IIIc w Beskid Śląski (2 czerwca 2010 r.)

Akcja "Dzieci malują poezję" w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach

Wystawa prac Stanisława Dróżdża stała się inspiracką do stworzenia prac na konkurs plastyczny. Wśród laureatów konkursu "Dzieci malują poezję" znaleźli się uczniowie kl.IIe Rozalia Jachymczyk i Alex Szkalski.

Otwarcie hali sportowej "Na skarpie" w Bytomiu

Podczas uroczystości otwarcie hali odbyła się wystawa wyróżnionych prac w konkursie „Na plakat popularyzujący wspinaczkę wysokogórską – ściankę wspinaczkową wśród młodzieży Bytomia”. Nagrodę główną otrzymała Angelika Zachtej z kl.II a.

"Studniówka" w "Riding-Clubie" (Radzionków - 8 stycznia 2010 r.)

Gra Miejska w ramach Bytomskich Spotkań Europejskich

W dniach 7-9.12.2009 r. nasi uczniowie brali udział w Grze Miejskiej w ramach Bytomskich Spotkań Europejskich. Zapoznaliśmy się z zagadnieniami dotyczącymi funduszy europejskich, przeprowadziliśmy ankietę wśród mieszkańców Bytomia...

Wycieczka do Izby Pamięci Kopalni Wujek

Dnia 4.12.2009 r. uczniowie naszego gimnazjum w ramach obchodów Dnia Regionu pod opieką nauczycieli zwiedzili Muzeum – Izbę Pamięci "Kopalni Wujek" w Katowicach oraz historyczne dzielnice stolicy województwa śląskiego - Nikiszowiec i Giszowiec.

Dzień regionu w ZSO nr 1

Jak co roku, 4.12.2009 r., uroczyście obchodziliśmy Dzień Regionu. Uczniowie włączyli się w prace związane z organizacją imprezy szkolnej i razem z nauczycielami przygotowali mini-inscenizację wesela śląskiego, brali udział w konkursach "Wiedzy o Bytomiu" i "Śląskim Kąciku Literackim".

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Karola Ślęzoka

9.11.2009 r. Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej zostały przyznane 18 najlepszym uczniom bytomskich szkół ponadgimnazjalnych za ich osiągnięcia w nauce. Każdy z nagrodzonych jest najlepszy w swojej szkole - w naszej tym najlepszym okazał się Karol Ślęzok.

Wycieczka klas trzecich do Oświęcimia

9.11.2009 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką nauczycieli Beaty Czechowskiej-Siudak, Anny Staniczek, Dominika Stolki oraz Jerzego Matury zwiedzili były hitlerowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu i w Brzezince.

Wyróżnienie w Pikniku Malarskim "Sielskie klimaty'2009"

W gościnnym chorzowskim Skansenie po raz szósty odbył się Piknik Malarki „Sielskie Klimaty'2009". Klasa II e wraz z nauczycielem plastyki Joanną Born – Pilsyk są dumni z uczennicy Patrycji Świerczyńskiej, której praca została dostrzeżona i otrzymała honorowe wyróżnienie.

Wycieczka klas Ia, Ib i IIa do Wieliczki

23.10.2009 r. klasy gimnazjalne (Ia, Ib i IIa) zwiedzali jedno z najsławniejszych średniowiecznych miasteczek Małopolski - Wieliczkę. Tutejsza górnicza osada pamięta zamierzchłe czasy - pierwsze ślady wydobycia soli pochodzą z epoki neolitu.

Malarstwo ścienne w Przychodni Zdrowia na osiedlu Arki Bożka

Współpraca ze środowiskiem lokalnym zaowocowała ozdobieniem ścian Przychodni Zdrowia na naszym osiedlu. Dokonały tego uczennice naszej szkoły Aneta Pawełczyk (kl.I A LO), Dorota Kiepuszewska i Weronika Fejdasz (z kl.III e Gimnazjum) oraz B.Wałach (kl.II e GImnazjum).

Turniej piłki nożnej - "Orlik - gram i kibicuję bezpiecznie"

W dniach 23-25 września 2009 r. nasza szkoła, wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bytomiu był współorganizatorem Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Rady Ministrów „ORLIK – GRAM I KIBICUJĘ BEZPIECZNIE”.

Wręczenie nagród z konkursu malarskiego "Śląskie straszaki..."

W gronie nagrodzonych w Konkursie Malarskim „Śląskie straszaki - bohaterowie legend, bajek i przywiarek” znalazły się uczennice naszej szkoły: Natalia Doroz, Dominika Pawlik oraz Aneta Pawełczyk, które zdobyły w konkursie równorzędne III miejsce.

"Miejski Dzień Języków Obcych"

W dniu 24.09.2009 r. odbył się w naszej szkole Miejski Dzień Języków Obcych. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie wraz z nauczycielami z bytomskich gimnazjów. Gościem specjalnym tego wydarzenia był Deutsch Wagen Tour (www.deutsch-wagen-tour.pl).