Program "STOP!18" w ZSO nr 1

Nasza szkoła włączyła się w działania w ramach programu "STOP!18 – nie sprzedajemy wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim”.

We wrześniu wszyscy wychowawcy klas licealnych i gimnazjalnych przeprowadzili lekcję wychowawczą, którego głównym celem było przedstawienie założeń programu „STOP!18" - uczniowie dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą palenie papierosów, poznali skład dymu papierosowego oraz jak skutecznie odmawiać zapalenia papierosa. Została także wykonana gazetka prezentująca założenia programu STOP!18 oraz choroby, jakie niosą ze sobą palenie papierosów oraz bierne wdychanie dymu papierosowego.

W dniu 16.09.2010 r. uczniowie klasy IIId gimnazjum, Policjant Marek Czerwiński z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu oraz nauczyciel fizyki Katarzyna Łuczyńska-Duda odwiedzili kioski i sklepiki, które znajdują się w najbliższym otoczeniu szkoły z informacją o programie STOP!18. Rozdano materiały informacyjne w postaci wydruku, naklejki, zawieszek na drzwi, przekazano informacje o konsekwencji sprzedaży wyrobów tytoniowych nieletnim. Tego samego dnia odbyły się również zebrania z rodzicami uczniów naszej szkoły - wychowawcy klas poinformowali rodziców, jak uchronić dziecko przed paleniem papierosów. Przypomniano również, że w placówkach oświatowych obowiązuje zakaz palenia, a osoby dorosłe powinny reagować na fakt sprzedaży tytoniu niepełnoletnim.

Za realizację programu odpowiedzialna była pani mgr Katarzyna Łuczyńska-Duda. Więcej o programie "STOP!18"»