"Europejski Dzień bez Samochodu'2010"

22 września 2010 r.

22 września 2010 roku wybraliśmy się z nauczycielką religii p.Jolantą Nancką na coroczny rajd rowerowy po okolicach Bytomia. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Ola Pawlik, Nadia Czudaj, Patrycja Bajer, Rafał Grzesica oraz Adam Ficek. W rajdzie wzięło udział około 260 osób w różnym wieku - najmłodszy uczestnik liczył sobie 5 lat, a najstarszy - 75.

Europejski Dzień Bez Samochodu to wspaniała impreza. Uczestnicy pomogli naszej planecie, gdyż przesiadając się na rower nie zanieczyszczali jej spalinami. Można było także przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego oraz poprawić swoja kondycje, przemierzając 9 kilometrowa trasę, przebiegającą przez miasto i Park Miejski nowo wybudowaną ścieżką rowerową.