"Sielskie klimaty"

12 października 2010 r.

12 października w galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach odbyło się otwarcie wystawy poplenerowej oraz uroczyste wręczenie nagród z wojewódzkiego konkursu: VII Pikniku malarskiego „Sielskie klimaty'2010” pod patronatem prof.Jerzego Buzka, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

W tegorocznym konkursie udział wzięło blisko 1600 dzieci i młodzieży z regionu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Anna Jędrzejczak, Aneta Kadzimierz, Agata Kowalska, Marzena Marcinkowska, Beata Wałach, Dorota Wieczorek i Aneta Pawełczyk z opiekunem mgr Joanną Born-Pilsyk (nauczyciel plastyki). Oceny dorobku plastycznego pleneru dokonało jury w składzie: prof.Manuel Sabalczyk, prof.Zbigniew Blukacz, prof.Ireneusz Walczak i dr Grzegorz Hańderek (ASP Katowice)

Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły z klasy plastycznej III e Agata Kowalska, która zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej (11-15 lat).

Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSP w Katowicach, Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach, Chorzowskie Centrum Kultury oddział Starochorzowski Dom Kultury.
Współorganizatorzy: Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie i MORiS Chorzów.