Promujemy się w Szkole Podstawowej nr 42

8 czerwca 2011 r.

„Polak–Węgier - dwa bratanki„ - pod takim hasłem uczniowie naszego gimnazjum zrzeszeni w Szkolnym Klubie Europejskim ”Młodzi Euroentuzjaści” przybliżyli wiedzę historyczną, geograficzną, ciekawostki na temat Węgier - państwa pełniącego przewodnictwo w UE.
Dzięki Formule 1 nasi młodsi koledzy mogli poczuć adrenalinę, jaka towarzyszy torom wyścigowym pod Budapesztem. Przysmaki kuchni węgierskiej – zupa gulaszowa, „Gundel plalacsinta, czyli Naleśniki Gundela” cieszyły się niezwykłą popularnością wśród nauczycieli i uczniów zaprzyjaźnionej szkoły. Natomiast w sali gimnastycznej uczniowie z klasy II b i III b w humorystyczny sposób zapoznali młodszych kolegów i koleżanki z zasadami savoir - vivr’u. Po części prezentacji w formie scenek rodzajowych odbył się quiz wiedzy, dzięki któremu najbardziej uważni mogli pochwalić się zdobytą wiedzą.

W ramach promocji naszego gimnazjum uczniowie SP nr 42 mogli poznać tajniki tworzenia utworu poetyckiego, napisać życzenia na „Balonach – Serduchach do Nieba”, ułożyć kostki Rubika, bryły geometryczne, poznać podstawy gry na gitarze, jak również zagrać „partyjkę” w brydżu sportowym. Ponadto każdy zwiedzający nasze stanowiska został obdarzony ”origami”, które były tworzone przez uczniów klasy III d. Niezwykłym uznaniem cieszyło się „Studio tatuażu”, w którym uczennice z klasy IIA przyozdabiały koleżanki i kolegów z młodszych klas w finezyjne wzory.

Opiekę nad uczniami klasy II b i III b pełniła Beata Czechowska–Siudak, nauczycielka języka polskiego i opiekun SKE. Pani Ewa Baranowicz, nauczycielka języka polskiego sprawowała pieczę nad klasą II a, a z tajnikami brydża sportowego zapoznawał pan Jerzy Matura, nauczyciel matematyki.