"Zamień odpady na kulturalne wypady'2011"

24 września 2011 r.

W sobotę 24 września uczniowie naszego gimnazjum i liceum wzięli udział w kolejnej edycji akcji "Zamień odpady na kulturalne wypady". W tym roku akcja po raz pierwszy dotarła na Śląsk. W jej ramach każdy, kto przyniesie określoną ilość surowców (makulatury, plastikowych lub szklanych butelek, baterii, puszek, czy też zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) otrzyma bilet na imprezę kulturalną.
Ogólnopolska kampania edukacyjna Zamień Odpady na Kulturalne Wypady to projekt, który łączy świat kultury z ekologią i odpowiedzialnymi postawami społecznymi. Organizatorem akcji jest Fundacja Eko Rozwoju, a jej lokalnym partnerem - Fundacja Zielonej Ligi. Akcję wspiera Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz Prezydent Miasta Katowice.

Szczególne podziękowania należą się klasom, które zebrały najwięcej artykułów wtórnych: IIIb, IIb, IIa, IIc, IId, IIIc i IIS oraz nauczycielom p.Beacie Czechowskiej-Siudak, p.Magdalenie Droś-Gałeckiej i p.Bogusławie Szymańskiej.
Nie byłoby naszego udziału gdyby nie mężowie p.Magdaleny Sukiennik i p.Bogusławy Szymańskiej, którzy pomogli nam w transporcie do Katowic. Serdecznie wszystkim dziękujemy!

Udział w akcji "Zamień odpady na kulturalne wypady" został uhonorowany 25 biletami do kina "Kosmos" oraz 90 biletami na lekcję w Skansenie. Osobom, które szczególnie włączyły się do akcji, bilety te zostały wręczone na apelu szkolnym. Najbardziej zaangażowani w zbiórce odpadów to:

• Patryk Borys
  • Patryk Brol