Festyn szkolny "Święto Jesieni"

30 września 2011 r.

Przy wspaniałej słonecznej pogodzie 30.09.2011 r. o godz.15.00 w naszym Zespole Szkół odbył się rodzinny festyn szkolny "Święto Jesieni". Imprezę oficjalnie otworzyła p.dyrektor Iwona W.Grygiel. Program festynu był bardzo urozmaicony, więc każdy mógł coś wybrać dla siebie.

Przybywającym w nasze progi trudno było się oprzeć przygotowanym pysznościom, jak np. różnym rodzajom ciast i ciasteczek.

W ofercie kulinarnej można było także znaleźć m.in. takie potrawy jak: bigos, kiełbaski z grilla czy chleb "z tustym"(serwowane przez dyplomowanego kucharza), a na deser watę cukrową.

By spalić zbędne kalorie czy po prostu sprawdzić swoją formę, chętni brali udział w różnych zawodach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki piłki nożnej i siatkowej.
Turniej piłki nożnej zakończył się zwycięstwem drużyny z klasy IIId, która po wygraniu eliminacji szkolnych w meczu finałowym zmierzyła się z reprezentacją nauczycieli. Trzy gole zdobył Olek Zamkow, i były to jedyne bramki, jakie padły w tym spotkaniu.
Turniej siatkówki wygrała drużyna z klasy IIIa (Kasia Kempa, Malwina Iwańska, Karolina Orlińska, Maciej Borówka, Michał Kaczmarek i Krystian Nejman).

Specjalnie dla nas i naszych gości grupa Seijokan Dojo zaprezentowała pokaz Shinkendo - japońskiej sztuki walki mieczem, a wyczyny zespołu tańca współczesnego przyciągnęły uwagę większości obecnych.

Każdy mógł wziąć udział w loterii fantowej, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Losowanie nagród głównych było emocjonujące zarówno dla uczestników, jak i wyciągających szczęśliwe losy.

Wiele atrakcji przygotowaliśmy dla zwolenników sztuk plastycznych. Utalentowani plastycznie i nie tylko mogli zasiąść przy sztalugach i w dowolnej technice pokazać swoje umiejętności.

Tych, którzy chcieli nieco ochłonąć, szkoła zaprosiła na wernisaże naszych absolwentów - fotografii Doroty Talowskiej i rysunku Łukasza Koniuszy.

Polska prezydencja w Unii Europejskiej to okazja, by Szkolny Klub Europejski mógł zapoznać społeczność szkolną i lokalną z dorobkiem i osiągnięciami Polski i Polaków, z najpiękniejszymi zakątkami i ciekawymi miejscami, obiektami zabytkowymi, których nie możemy się wstydzić. Co roku nasz kraj podziwiają miliony zagranicznych turystów, gdyż Polskę wyróznia unikalna przyroda i piękno krajobrazu, o czym mówili uczniowie z kl.IIIb i IIa.

30 września staliśmy się ambasadorami naszego państwa, promując go w quizach literackich i historycznych, konkursie piosenki polskiej, przygotowując degustacj potraw kuchni polskiej i śląskiej. Hasło "Dobre, bo polskie" było niezwykle popularne i cieszyło się wielkim zainteresowaniem smakoszy kuchni.
Ciepłe słowa podziękowania kierujemy do rodziców Marleny O., Bartka, Dominików, Ani, dzięki którym mogliśmy się zareklamować.

Wśród najmłodszych powodzeniem cieszyło się studio tatuaży (oczywiście zmywalnych), fryzur i pracownia działań twórczych.

Każdy mógł też sprawdzić swoje umiejętności w kąciku żeglarskim i w wiosce indiańskiej lub spróbować swych sił w biciu szkolnego Rekordu Guinessa, przeciąganiu liny czy w walce, w tym na dmuchane miecze.

Na stoiskach można było zakupić artykuły rękodzieła artystycznego, a w pracowni matematycznej poznać możliwości tablicy interaktywnej.

Pobyt wszystkim obecnym na festynie umilała świetna muzyka, a o wspaniałą atmosferę zadbali prowadzący imprezę konferansjerzy, na co dzień młodzi piłkarze "Polonii Bytom".

Ci z "zasobnymi" portfelami i zacięciem do rywalizacji mogli poczuć się jak w prawdziwym domu aukcyjnym i wziąć udział w licytacji przepięknie malowanych krzeseł.

Owacyjnie został przyjęty finałowy pokaz tańca z ogniem w wykonaniu zespołu Suria, czyli Rafała Smandka - naszego nauczyciela matematyki i jego przyjaciół. Wszyscy zgromadzeni byli pod wrażeniem, dlatego też gratulacjom nie było końca...

Do zobaczenia za rok!