"Pasowanie na pierwszaka" Gimnazjum nr 5

20 października 2011 r.

20 października 2011 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość prowadzili uczniowie z amatorskiego Kółka Teatralnego AKT pod kierunkiem Magdaleny Bober i Bogusławy Szymańskiej. Birety, dyplomy i upominki przygotowali uczniowie klas drugich, najwięcej pracy w przygotowania włożyły uczennice z klasy II c – Justyna Kurkowska i Barbara Pasternak.

W uroczystości uczestniczyła Dyrektor ZSO nr 1 – pani Iwona Wanda Grygiel, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 42 – pani Bożena Murek, wychowawcy klas pierwszych, nauczyciele, rodzice i społeczność uczniowska. Przyrzeczenia, które złożyli oraz próby, które przeszli uczniowie klas pierwszych pokazały, że są godni otrzymać miano ucznia Gimnazjum nr 5 w Bytomiu. Na pamiątkę wstąpienia do wspólnoty gimnazjalnej Dyrektor Szkoły – pani Iwona Wanda Grygiel – dotykała każdego ucznia w ramię wielkim piórem i wypowiadała słowa: „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły”. Następnie wszyscy otrzymali świadectwa ślubowania.

Po uroczystości odbyła się dyskoteka szkolna dla wszystkich uczniów gimnazjum.
Dziękujemy nauczycielom: M.Bober, M.Droś–Gałeckiej, Z.Kłosińskiej, J.Nowak–Rusockiej, T.Klarenbachowi i R.Smandkowi, którzy pilnowali porządku i dbali o bezpieczeństwo podczas szalonej zabawy.