Nagroda czwarty raz z rzędu w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Sielskie Klimaty'2011"

21 października 2011 r.

Dnia 21 października w galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach odbyło się uroczyste otwarcie wernisażu i wręczenie nagród z VIII Pikniku Malarskiego Sielskie Klimaty'2011. Patronat nad imprezą objęli prof.Jerzy Buzek (Przewodniczący Parlamentu Europejskiego), Bogdan Zdrojewski (Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego) oraz Adam Matusiewicz (Marszałek Województwa Śląskiego), Adam Pastuch (Durektor ROK w Katowicach), Piotr Koj (prezydent Bytomia), Andrzej Kotala (Prezydent Chorzowa), Piotr Uszok (Prezydent Katowic) i Grażyna Dziedzic (Prezydent Rudy Śląskiej).

Jury w składzie: prof. J.Szmatłoch (ASP K-ce), prof. Z.Blukacz (ASP K-ce), B.Kumoszek (dyrektor muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”) dokonało przeglądu dorobku plastycznego pleneru i spośród ponad 1700 obrazów przyznało nagrody. Wśród szczęśliwców znalazł się uczeń naszej szkoły Mateusz Pawlik z kl. III a, który otrzymał honorowe wyróżnienie.

Nauczyciel plastyki Joanna Born-Pilsyk pragnie dodać, iż na wystawę poplenerową (484 obrazy) zakwalifikowały się również prace następujących uczniów: Bartek Łuszczyński (kl. II a), Agnieszka Stachurska (kl. II a), Maciej Borówka (kl. III a), Katarzyna Kempa (kl. III a), Kinga Kobińska (kl. III a), Błażej Pawlik (kl. III a). Udział w wystawie - wśród tak wielu uczestników konkursu - to również duże osiągnięcie. Gratulujemy młodym artystom, a w szczególności Mateuszowi Pawlikowi za godne reprezentowanie naszej szkoły w pikniku malarskim i życzymy dalszych sukcesów.