Lekcja biologii w chorzowskim ZOO

25 października 2011 r.

Dnia 24 i 25 października uczniowie trzecich klas gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami: p.Ewą Baranowicz, p.Beatą Czechowską-Siudak, p.Barbarą Bryją oraz nauczycielem biologii p.Justyną Komudą odwiedzili chorzowskie ZOO. Uczestniczyli tam w lekcji biologii, która dotyczyła grup kręgowców. W pierwszej części wycieczki uczniowie wysłuchali wykładu połączonego z prelekcją na temat charakterystycznych cech ryb, płazów, gadów, ptaków oraz ssaków. Następnie wraz z przewodnikiem uczniowie rozpoczęli zwiedzanie zoo i oglądanie przedstawicieli omówionych grup kręgowców. Podczas tej wycieczki uczniowie spotkali Telewizję Katowice, która przygotowywała program „Bliżej Natury” na temat ścieżki dydaktycznej w ZOO.