Uczniowie naszej szkoły promuja dobre maniery i najnowsze trendy w dekoracji stołów...

26 stycznia 2012 r.

Jest nam niezmiernie miło zakomunikować o zajęciu II miejsca przez uczennice z klasy III b Patrycję Janczuk i Patrycję Barańską, które pod opieką wychowawcy Beaty Czechowskiej-Siudak uczestniczyły w konkursie międzyszkolnym "Karnawał na stole" organizowanym przez Urząd Miejski w Bytomiu, firmę Tauron Polska Energia i Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu w ramach projektu "Energia dobrych manier".

Przed dziewczętami i pozostałymi uczestnikami postawiono dwa zadania. Pierwsze polegało na nakryciu według własnej pomysłowości stołu w stylu karnawałowym dla dwóch osób oraz prawidłowym rozłożeniu zastawy i sztućców. W drugim zadaniu należało udzielić odpowiedzi na wylosowane pytania dotyczące savoir vivre’u przy stole. Za oryginalną, elegancką aranżację stołu i podanie prawidłowej kolejności serwowania potraw Patrycje zajęły II miejsce.

Wielkie brawa dla naszych koleżanek!