XV Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu

1 czerwca 2012 r.

1 czerwca 2012 r. grupa uczniów wybranych przez nauczyciela plastyki Joannę Born-Pilsyk: Karolina Grzegorzewicz, Magdalena Pietrzyk i Agnieszka Stachurska (kl.IIa), Nadia Czudaj, Kinga Kobińska, Aneta Księżarek, Kamil Mędrala, Mateusz Pawlik i Damian Szydłowski (kl.IIIa) oraz Mariusz Gołosz (kl.IIIc) wzięła udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Rysowania w Zabrzu.

Konkurs polegał na wykonaniu rysunku modela w dowolnej technice w przewidzianym czasie. Rysujący mógł wybrać sobie do rysowania jednego lub grupę modeli. Podczas konkursu towarzyszyły występy artystyczne i można było spotkać młodzież z innych krajów: Niemiec, Ukrainy, Słowacji i Czech.

Nasi uzdolnieni plastycznie uczniowie zaprezentowali się na wysokim poziomie. Już wiemy z obrad jury, iż wyróżnienie w kategorii od 14 do 16 lat otrzymała Kinga Kobińska (jako jedyna z Bytomia w tej kategorii i nieliczna z nagrodzonych w tym konkursie niebędąca uczniem szkoły plastycznej.)

Gratulujemy Kindze i na pewno będziemy z nią 14 września 2012 r. w Galerii Piętro Wyżej w Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach, gdzie odbędzie się wystawa prac laureatów oraz wręczenie nagród.