Nasz udział w IX edycji Pikniku malarskiego "Sielskie klimaty'2012"

17 października 2012 r.

4 października 2012 r. odbyła się IX edycja projektu pt. Piknik malarski "Sielskie klimaty'2012" pod patronatem prof. Jerzego Buzka. Patronat nad realizacją imprezy objęli również: Marek Plura (poseł PO), Grażyna Dziedzic (Prezydent m.Ruda Śląska), Dawid Kostempski (Prezydent m.Świętochłowice, przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitarnego), Andrzej Kotala (Prezydent m.Chorzów), Adam Matusiewicz (Marszałek Województwa Śląskiego), Piotr Uszok (Prezydent m.Katowice), Metropolia Silesia.

Liczba uczestników konkursu przerosła oczekiwania organizatorów, bowiem w skansenie w Chorzowie pojawiło się około 2200 osób w przedziale wiekowym od 4 do 100 lat.
Działania plenerowe zgromadziły wiele środowisk pracy twórczej, w szczególności szkoły wszystkich szczebli województwa śląskiego. Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły.

Rozwijanie aktywności twórczej w zakresie malarstwa to domena Joanny Born-Pilsyk, nauczycielki plastyki, która wraz z uczniami z kl. Ia, IIa, IIb, IIIa i IIIc wzięła udział w pikniku malarskim. Podczas imprezy dużą pomocą i wsparciem służyła nam również nauczycielka wychowania fizycznego pani Katarzyna Hajkowska–Cisło.

Artyści z naszej szkoły malowali w plenerze pejzaże, architekturę i wnętrza obiektów architektonicznych. Do grupy twórczej dołączyła także absolwentka naszej szkoły z byłej klasy plastycznej Alicja Stachurska, obecnie studentka Uniwersytetu Śląskiego. Ten fakt najbardziej ucieszył panią J.Born-Pilsyk. Alicja potwierdziła, że była jedną z najlepszych jej uczennic. Pozdrawiamy Alę i wszystkim uczestnikom konkursu życzymy sukcesu!