Bytomski Street-Art - "Graffiti to nie wandalizm, to sztuka"

26 października 2012 r.

W dniach 18-19 października 2012 r. na stadionie GKS Szombierki odbyła się realizacja projektu Bytomski Street-Art, „Graffiti to nie wandalizm, to sztuka”. W projekcie mogły wziąć udział wszystkie bytomskie szkoły. Zadaniem uczestników było wykonanie na wyznaczonym murze graffiti, które w swojej tematyce powinno zawierać logo swojej szkoły lub jej numer oraz elementy nawiązujące do bytomskich realiów związanych z miejscem charakterystycznym dla szkoły.

W projekcie oczywiście nie zabrakło przedstawicieli z naszego gimnazjum. Tworzenie legalnie graffiti na ścianach i murach, to okazja która rzadko się zdarza. Sztukę muralu pod kierunkiem nauczyciela plastyki Joanny Born–Pilsyk, wykonali uczniowie z klasy III a - Magdalena Pietrzyk, Karolina Grzegorzewicz i Szymon Tybor. Projekt graffiti szkolnego wykonała Magdalena Pietrzyk, jednakże rzeczywistość wszystko zweryfikowała. Na szczęście prawdziwi artyści potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji. I tak bezpośrednio na murze, powstała nowa wizja dostosowana do wymiarów, jaki mieli uczniowie do dyspozycji.

W trakcie imprezy twórczej można było skorzystać z wielu niespodzianek. Oprócz poczęstunku, było losowanie nagród. Szczęście uśmiechnęło się do Szymona - otrzymał bon do sklepu empik, dziewczęta musiały to jakoś przeżyć.
Dziękujemy naszej wspaniałej trójce za godne reprezentowanie naszej szkoły w bytomskim street–art’cie „Graffiti to nie wandalizm, to sztuka”.