Danuta Skalska i Robert Rabus gośćmi Szkolnego Festiwalu Twórczości Patriotycznej

10 listopada 2012 r.

Z okazji 94 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI w piątek 9 listopada w Gimnazjum nr 5 odbyły się szkolne uroczystości związane ze świetem narodowym. W ramach obchodów odbył się Szkolny Festiwal Twórczości Patriotycznej.
Gośćmi honorowymi festiwalu byli: pani Danuta Skalska (Przewodnicząca Rady Miasta Bytomia) oraz pan Robert Rabus (bytomski radny).

Udział w festiwalu pozwolił wszystkim na chwilę refleksji nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny. Do zmagań konkursowych stanęły wszystkie klasy z naszego gimnazjum, przygotowując specjalnie na tę okazję polskie pieśni patriotyczne z różnych epok, w których jak w lustrze idbiły się losy polskiego narodu. Dodatkowo pomiędzy poszczególnymi występami mogliśmy poznać czasy, w których nasi pradziadowie walczyli o to, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.
Konkurs oceniali nasi goście oraz jury (w składzie: p.Alicja Ludyga, p.Małgorzata Czyż oraz p.Dominik Stolka), którzy przyznali tytuł laureata (i zdobywcy głównej nagrody - tortu).

klasa 3 c
klasa 2 a
klasa 1 b
klasa 3 a
klasa 2 c
klasa 1 c
klasa 1 a
klasa 3 b
klasa 2 b

W zmaganiach recytatorskich wzięły udział trzy uczennice: Basia Pasternak (kl. 3 c) zdobyła I miejsce, Marta Pagór (kl. 1 a) - II miejsce, oraz Justyna Orlińska (kl. 1 a) - III miejsce.

Wyniki Szkolnego Festiwalu Twórczości Patriotycznej - kat. wokalna:
  • klasa 2 b - I miejsce
  • klasa 1 a - II miejsce
  • klasa 3 c - III miejsce

• Kamil Chmielewski - wyróżnienie
  • Weronika Laszewska - wyróżnienie

Dziękujemy gościom za wspólne świętowanie z nami szkolnych obchodów 94. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,
zaś wszystkim artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!