Dzień Otwarty Gimnazjum nr 5

21 kwietnia 2013 r.

19 kwietnia 2013 r., w ramach Dnia Otwartego, naszą szkołę odwiedzili szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6, 42 i 46. W ramach podróży po wybranych krajach europejskich, nasi goście mieli okazję poznać kulturę, obyczaje, a nawet popróbować potraw charakterystycznych dla Grecji, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Ukrainy, Wielkie Brytanii i Włoch. Równocześnie rywalizowali między sobą, zdobywając punkty, a zwycięskie dwie grupy - w nagrodę pojadą na wycieczkę na stanicę żeglarską nad jezioro Przeczyckie.

Klasy gimnazjalne, które przygotowały stoiska narodowe, także brały udział w konkursie na najciekawszą prezentację - głosami naszych gości zwyciężyła Hiszpania (klasa Ic i IIc), II miejsce zdobyły Niemcy (klasa 1a), a III miejsce - Wielka Brytania (klasa 1b).

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za aktywny udział w organizacji Dnia Otwartego Gimnazjum nr 5!