Spotkanie z artystą plastykiem profesorem Wiesławem Karolakiem

15 maja 2013 r.

Dzień 10 maja 2013 r. niektórym osobom utkwi w pamięci. Tego dnia w naszej szkole gościliśmy znanego nie tylko w Polsce, ale i za granicą artystę plastyka prof. dra hab. Wiesława Karolaka. To profesor Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, Twórca międzynarodowych programów warsztatowych, wypowiedzi artystycznej realizowanej w mediach, grafice, rzeźbie, teatrze, filmie, happeningu, sztuce akcji, projektowaniu sytuacji twórczych. Autor wielu książek i wybitny arteterapeuta.

W tym dniu część młodzieży z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach z arteterapii prowadzonych przez prof. W.Karolaka. Uczniowie poprzez tworzenie dzieła artystycznego, uwolnili negatywne emocje i uczucia, by później zamienić je na pozytywne myślenie, pragnienia. Oddziaływanie poprzez sztukę sprawiło, iż młodzież zrozumiała, że zło można zamienić na dobro. Zło tworzymy szybko bez wysiłku, dobru trzeba poświęcić więcej czasu i zaangażowania. Dzięki pozytywnemu działaniu osiągamy wartości wyższe, spełnienie, satysfakcję, poczucie własnej wartości i kompetencji.

Mamy nadzieję, że spotkanie z profesorem to początek wielkiej przygody ze sztuką, początek projektu artystycznego z udziałem młodzieży naszej szkoły.