Dzień Języka Niemieckiego w Gimnazjum nr 5

6 czerwca 2013 r.

6 czerwca w ramach projektu organizowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w naszej szkole odbył się Dzień Języka Niemieckiego. Uczniowie z poszczególnych klas uczestniczyli w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach, autorstwa p.Bogusławy Szymańskiej. W programie znalazła się między innymi prezentacja multimedialna „Niemcy wszerz i wzdłuż” ukazująca Niemcy i ich zabytki, słynne miejsca i postacie oraz wystawa poświęcona poszczególnym landom. Dla najbardziej aktywnych uczniów czekały drobne nagrody ufundowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Dzień Języka Niemieckiego miał na celu zachęcić i zmotywować uczniów do nauki języka niemieckiego, pokazać gimnazjalistom język, kraj i ludzi. Dodatkowo, o godzinie 15:00 uczniowie z klasy 1a pod kierunkiem p.Dominika Stolki wzięli udział w polsko-niemieckiej lekcji otwartej dla rodziców. Tematem lekcji był Zjazd w Gnieźnie, czyli w tłumaczeniu na język niemiecki Der Akt von Gnesen.

Jednocześnie uczniowie z klas VI SP - kandydaci do klasy MultiDeutsch na rok szkolny 2013/2014 uczestniczyli w teście predyspozycji językowych oraz rozmowie wstępnej. Dziękujemy p.Małgorzacie Czyż, p.Zuzannie Kłosińskiej, p.Magdalenie Bober, p.Bogusławie Szymańskiej, p.Dominikowi Stolce i Tomaszowi Klarenbachowi za zaangażowanie się w przygotowanie imprezy oraz zajęć popołudniowych.