"Dzień Języków Obcych" i "Dzień Chłopaka"

30 września 2013 r.

30 września nasza szkoła świętowała z dwóch okazji – Dnia Języków Obcych i Dnia Chłopaka. Rozpoczęło się od przedstawienia pt. „Królewna Śnieżka” (Schneewittchen) w wersji polsko-niemieckiej. Przygotowali je uczniowie klasy IIa pod opieką p.Magdaleny Bober oraz p.Małgorzaty Czyż. Fantastyczny występ, dla niewtajemniczonych w tajniki języka niemieckiego - na bieżąco tłumaczony, zakończył się gromkimi brawami oraz konkursem językowym dla publiczności. Wygrał największą ilością poprawnie zapamiętanych słówek Bartek Gnutek z kl. Ia.

Kolejną atrakcją tego dnia były wybory Mistera naszej szkoły, prowadzone przez Kingę Ciechanowską i Natalię Siwiec, pod kierunkiem p.Izabeli Bubalik. Wszyscy kandydaci wykazali się dużym poczuciem humoru, dowcipem i inteligencją. Spośród 7 kandydatów (w tym jeden wyjątkowy), poddanych różnym próbom sprawnościowo - wiedzowym, jury oraz publiczność wyłonili:

• MISTERA Szkoły -Damian Wadowski (klasa 3b)

• Vice MISTERA -Weron Laszewski (wysłannik specjalny 2a)

• MISTERA Publiczności -Mateusz Tomaszewski (klasa 3c)

Następnie wszystkie klasy przystąpiły do zadań językowych przygotowanych przez p.Zuzannę Kłosińską przy współpracy z p.Magdaleną Droś-Gałecką, p.Małgorzatą Czyż i p.Ireneuszem Fabijańskim:

• stacje językowe (Lernstationen)
  • memory (Memory)
  • nauka dodatkowych III języków - holenderskiego, francuskiego i włoskiego
  • konkurs flagowy

Na zakończenie tego pełnego atrakcji dnia ogłoszono wyniki ostatniego konkursu i okazało się, że 100% poprawnych odpowiedzi uzyskało aż 6 osób : Angelika Zuzel Ic, Weronika Laszewska IIa, Wiktoria Skiba IIa, Dominika Kubik Ia, Wojciech Nowak IIa, Kinga Makowiecka IIa.
Wszyscy laureaci poszczególnych konkurencji otrzymali fantastyczne nagrody. Było rewelacyjnie, szkoda, że takie lekcje nie odbywają się zawsze. Kolejny szalony dzień pełen niespodzianek już niedługo – 14 października.