Wycieczka rowerowa do Parku Śląskiego

4 października 2013 r.

W mroźny lecz słoneczny piątkowy poranek 29 śmiałków z naszego gimnazjum, pod opieką p.Magdaleny Bober, p.Ewy Baranowicz, p.Małgorzaty Czyż i p.Dominika Stolki, wyruszyło na rajd rowerowy. Trasa wiodła przez malownicze tereny Zespołu Przyrodniczo- Krajobrazowego „Żabie Doły”, Dolinę Górnika, Chorzów Stary aż do Parku Śląskiego (dawny Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku) w Chorzowie. Nie obyło się bez przygód - w rowerach odpadały pedały, luzowały się łańcuchy i odkręcały śrubki, jednak wszystkie usterki były na bieżąco usuwane, dzięki magicznej skrzyneczce z narzędziami, którą zabrał ze sobą przezorny i przewidujący uczeń z klasy I a- Mateusz Jędrzejczak ☺.

Po blisko półtoragodzinnym pedałowaniu, nieco zmęczeni, ale z uśmiechami na ustach, dotarliśmy do celu naszej wyprawy. Ścieżka rowerowa w chorzowskim parku zawiodła nas w okolice hali zwanej „Kapeluszem”, gdzie urządziliśmy sobie piknik. Zapasy przygotowane przez mamy i herbatka z termosu znacznie wzmocniły nadwątlone siły. Przed drogą powrotną można było wzmocnić także mięśnie, trenując na przyrządach siłowni na wolnym powietrzu.

Po zrobieniu grupowej fotografii ruszyliśmy w drogę powrotną. Około godziny 14 zakończyliśmy naszą przygodę na placu przed szkołą.

Copyright© ZSO nr 1 w Bytomiu