"Pasowanie na pierwszaka"

17 października 2013 r.

Pasowanie na ucznia to jedna z ważniejszych uroczystości w naszym szkolnym kalendarzu, jest czymś wyjątkowym, nowym i niesamowicie ciekawym dla pierwszoklasistów. Mogłoby się wydawać, że w XXI wieku, kiedy świat poszedł aż tak do przodu, pasowanie na ucznia to przeżytek. Nic bardziej mylnego! Każdy z nas pamięta swoje pasowanie na ucznia i emocje związane z uroczystością.

Co roku w miesiącu październiku w Gimnazjum nr 5 uczniowie klas pierwszych prezentują swoje umiejętności w przygotowanych specjalnie na tę okazję konkurencjach i zadaniach. Wszyscy zebrani oglądają uczniowskie zmagania z wielką przyjemnością.
Również i tym razem pierwszoklasiści pokazali się od jak najlepszej strony, udowadniając wszystkim, że są godni reprezentować naszą szkołę przez najbliższe trzy lata. Od momentu złożenia ślubowania uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej przy Arki Bożka. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna przygotowana przez uczniów z klasy 2a, 3b i IIIS, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor Iwonę Wandę Grygiel nie pozwolą wymazać ze wspomnień tej uroczystości.