III miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Obcojęzycznej Piosenki Świątecznej

19 grudnia 2013 r.

19 grudnia uczennice z klasy IIa z innowacją pedagogiczną MultiDeutsch Marta Pagór i Karolina Widera reprezentowały naszą szkołę w IX Międzyszkolnym Konkursie Obcojęzycznej Piosenki Świątecznej, zorganizowanym tradycyjnie już przez II LO im. Stefana Żeromskiego w Bytomiu.

Zadaniem wykonawców było wykonanie poprawnie językowo i ciekawe muzycznie jednej piosenki w języku obcym, związanej ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, zachwycając swoim śpiewem. Utwory, które wykonywali podkreślały magię świąt i tę jedyną, niesamowitą atmosferę. Nasze uczennice przygotowane przez p. Małgorzatę Czyż i p. Magdalenę Bober zaprezentowały piosenkę "Letzte Weihnacht". Jako jedyne zaśpiewały piosenkę w języku niemieckim, czym dodatkowo zachwyciły jury i tym samym zdobyły III miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach muzycznych.