Noworoczny Koncert Życzeń

16 stycznia 2014 r.

16 stycznia w naszej szkole odbył się Noworoczny Koncert Życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców, uczniów i absolwentów oraz dla naszego najważniejszego i honorowego gościa p.Sandry Littig, której to przede wszystkim dedykowany był koncert.

Blask kolorowej choinki - przypominał nam o niecodziennym nastroju i obchodzonych kilka tygodni temu Świętach Bożego Narodzenia. Podczas koncertu mogliśmy się oderwać od kłopotów dnia codziennego, słuchając poezji, kolęd i piosenek w programie artystycznym przygotowanym przez uczniów z klas 1b, 1c, 2a. Podczas godzinnego spotkania wybrzmiały liczne życzenia dla rodziców i nauczycieli. Wspólnie przypomnieliśmy sobie chwile spędzone z p. Sandrą. Poprzez piosenki i wiersze podziękowaliśmy Jej za trud i serce, za to, że uczyła nas dostrzegać piękno, czynić dobro, szanować ludzi, która poświęcała nam cenne minuty i godziny swego czasu, żeby pokazać nam jak wygląda życie u naszego sąsiada, jakie są tradycje i zwyczaje w Niemczech, która uczyła nas języka niemieckiego, a swój wolny czas poświęcała na tworzenie nam cudownych chwil odpoczynku od nauki. Życzymy, aby odtąd każdą chwilę odmierzał p. Sandrze zegar szczęścia.

Spotkanie uświetniło polsko-niemieckie przedstawienie "Królewna Śnieżka" (niem. Schneewittchen) w wykonaniu uczniów z klasy 2a i występ zespołu tanecznego Let's Dance. Na całością czuwała p. Magdalena Bober.