III miejsce w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

8 kwietnia 2014 r.

8 kwietnia 2014 r. w ZSO nr 11 w Bytomiu odbyły się eliminacje powiatowe w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Konkurs odbył się pod patronatem Delegatury Kuratorium w Gliwicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Turniej obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną. Test składa się z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym. Czas rozwiązywania testu nie może przekraczać 30 minut.
Konkurencja praktyczna jazdy rowerem przeprowadzana jest w miasteczku ruchu drogowego i polega na przejechaniu układu dróg i zaliczeniu wylosowanych punktów kontrolnych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

W tym roku naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Maciej Hordyniak i Mateusz Jędrzejczak (klasa Ia) oraz Mateusz Jadwiszczok (klasa IIa), przygotowana przez p.Andrzeja Płotkowskiego. Po podsumowaniu punktacji z części teoretycznej i praktycznej jazdy rowerem, nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Gratulujemy całej drużynie i życzymy kolejnego sukcesu w przyszłym roku szkolnym.