"Wspaniała szóstka" i ich graffiti

26-28 kwietnia 2014 r.

W dniach 28-30 kwietnia 2014 r. wiele się działo przy głównym wejściu naszej szkoły. Pojawili się ciekawie ubrani grafficiarze, o znajomych twarzach. Była to, wspaniała szóstka, czyli Wojciech Dobraszczyk, Damian Wadowski, Weronika Pikus, Marta Krajnik z klasy III b oraz Justyna Orlińska i Dominika Kijak z kl. II a. Uczniowie wykonali graffiti na murze bocznej fasady budynku naszej szkoły.
Mural szkolny zaprojektowali Wojtek Dobraszczyk i Weronika Pikus. Wojtek opracował grafikę napisu „gimbaza”, a Weronika postaci chłopca i dziewczyny, nawiązujące stylem do naszego regionu, czyli Śląska.

Projekt i prace malarskie odbywały się pod czujnym okiem nauczyciela plastyki Joanny Born-Pilsyk. Nasi uczniowie z muralem - rodzajem malarstwa dekoracyjnego wykonywanego na ścianach budynku, poradzili sobie znakomicie. Nawet na graffiti widnieją tagi - podpisy autorów, tak zwane ksywy, stanowiące rodzaj znaku rozpoznawczego w środowisku grafficiarzy.
Zaliczyli nowe oblicze sztuki - sztukę ulicy na ocenę celującą. Gratulujemy!!!