Nasz zespół najlepszy w IV Dzielnicowym Konkursie „Piosenka na niepogodę”!

21 maja 2014 r.

W dniu 22 maja 2014 r. w auli Gimnazjum nr 9 w Bytomiu odbyła się czwarta edycja konkursu "Piosenka na niepogodę" w tym roku z dopiskiem „na śląską nutę”. Głównym celem, jaki przyświecał organizatorom konkursu była prezentacja i promocja uzdolnionej muzycznie młodzieży dzielnicy Bytomia - Łagiewniki i dzielnic ościennych oraz jej głębsza integracja.
Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny w składzie: Weronika Laszewska, Wiktoria Skiba, Karolina Widera, Justyna Makowiecka, Dominika Kijak i Kinga Makowiecka, który pod opieką p. Magdaleny Bober przygotował utwór „My Ślązaczki” będący przeróbką „z przymrużeniem oka” piosenki „My Słowianie”.

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły wyśpiewały I miejsce. Oczarowały swoim wdziękiem i głosem zarówno jury, jak i publiczność zgromadzoną podczas konkursu. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.