Za chwilę się rozstaniemy, lecz jeszcze przez chwilę razem pobędziemy - wycieczka klas trzecich do Międzybrodzia Bialskiego

16-18 czerwca 2014 r.

W dniach 16-18 czerwca 2014 roku klasy trzecie miały okazję poznać malowniczy region Beskidu Małego - Międzybrodzie Bialskie - położone na zachodnim brzegu Jeziora Międzybrodzkiego, na lewym brzegu Soły, w dolinach potoków: Ponikiew, Duża i Mała Żarnówka, na stokach Rogacza, Magurki Wilkowickiej i Hrobaczej Łąki.

3 dni spędzone w ośrodku wypoczynkowym „Relaks” przyniosły moc niezapomnianych wrażeń. Ponieważ pogoda dopisała można było do woli korzystać z basenu na wolnym powietrzu i szaleć na zjeżdżalni wodnej, popływać na rowerkach, poskakać na trampolinie i zagrać w siatkówkę plażową.

Dużą atrakcją była wycieczka na górę Żar, na szczycie której znajduje się zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej (Elektrownia Porąbka-Żar).
Uczestnicy mieli także okazję, aby wykazać się dobrą kondycją i wytrzymałością, na własnych nogach zdobywając szczyt o nazwie Hrobacza Łąka (828 m n. p. m). Na szczycie stoi oświetlony nocą stalowy krzyż , znajduje się tu także schronisko turystyczne.
Nad bezpieczeństwem młodych wycieczkowiczów czuwały panie- Magdalena Sukiennik i Ewa Baranowicz.

Copyright© ZSO nr 1 w Bytomiu