Nicole Zogłowek - absolwentka naszej szkoły, wyjeżdża na stypendium do Danii...

27 czerwca 2014 r.

Nasza uczennica Nicole Zogłowek, która kończy gimnazjum z średnią 5,2, wyjeżdża na rok do Danii, gdzie będzie kontynuować naukę w szkole Deutsche Nachschule Tingleff.

Nicole odwiedziła już przyszłą szkołę, internat, poznała otoczenie. „Szkoła znajduje się w cichej okolicy niedaleko morza. Zaczynam rok szkolny 18 sierpnia. Poznałam mojego wychowawcę i osoby, z którymi będę w klasie. Pierwszy tydzień szkoły będzie tygodniem sportowym, w ten sposób będziemy się wszyscy poznawać. Lekcje wyglądają zupełnie inaczej, niż w naszej szkole. Zeszyty i książki będą zastępowały laptopy, wszystkie przedmioty będą w języku niemieckim. Nie boję się tych zajęć, ponieważ w naszym gimnazjum zostałam bardzo dobrze przygotowana i mam naprawdę solidne podstawy języka niemieckiego. Każdy się odnajdzie w tej szkole, będzie mógł sobie wybrać, co chce robić w wolnym czasie (np. jeździć konno, uprawiać różnego rodzaju sporty, fotografować, śpiewać, występować w teatrze, naprawdę wszystko, co sobie zażyczy). Na terenie szkoły znajduje się akademik, w którym wszyscy będziemy mieszkać. Do dyspozycji mamy swój basen, saunę, siłownię... Wszyscy są bardzo mile nastawieni, nie robią żadnych problemów z tego powodu, że jestem innej narodowości, chętnie służą pomocą. Jestem bardzo szczęśliwa, że dostałam tak dużą szansę na dalsze kształcenie się. Mam zamiar w pełni wykorzystać tę szansę, bo dobrze wiem, że jest niepowtarzalna.