"Pasowanie na pierwszaka" w Gimnazjum nr 5

14 października 2014 r.

14 października to dzień wyjątkowy we wszystkich polskich szkołach - z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej akademię przygotowała klasa 2a, po której odbyło się tradycyjne "pasowanie na pierwszaka". Uczniowie klas pierwszych prezentowali swoje umiejętności w przygotowanych specjalnie na tę okazję konkurencjach i zadaniach. Wszyscy zebrani oglądali uczniowskie zmagania z wielką przyjemnością.
Również i tym razem pierwszoklasiści pokazali się od jak najlepszej strony, udowadniając wszystkim, że są godni reprezentować naszą szkołę przez najbliższe trzy lata. Od momentu złożenia ślubowania uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej przy Arki Bożka. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna przygotowana przez uczniów z klasy 2b i 2c, symboliczny moment pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor Iwonę Wandę Grygiel nie pozwolą wymazać ze wspomnień tej uroczystości.
Po pasowaniu chętni uczniowie stanęli do zmagań z nauczycielami - Turniej Darta o Puchar Dyrektora Szkoły przypadł w tym roku uczniowi klasy Ia Adamowi Zygmundzikowi. Serdecznie gratulujemy wygranej i dziękujemy za wspólną zabawę wszystkim uczestnikom turnieju.


Copyright© Gimnazjum nr 5 w Bytomiu