Nasz udział w ogólnopolskim finale "Odysei Umysłu" w Gdańsku...

25 marca 2015 r.

Drużyna Odyseuszy z Gimnazjum nr 5, trenowana przez p.Magdalenę Droś–Gałecką oraz p.Magdalenę Bober w dniach 28-29 marca reprezentowała naszą szkołę w Ogólnopolskich Finałach „Odysei Umysłu”. Nasi Odyseusze to uczniowie klasy III a: Weronika Laszewska, Karolina Widera, Kinga Makowiecka, Wiktoria Skiba, Michał Krzysztofik, Wojciech Nowak i Karol Zakrzewski.

W finałowych rozgrywkach wzięło udział wiele drużyn z całej Polski. Konkurs odbył się ponownie w Filharmonii Bałtyckiej, która zachwyciła swoim widokiem wielu Odyseuszy, trenerów i rodziców. Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Wzorem lat ubiegłych i zgodnie z zasadami konkursu drużyny startowały w pięciu kategoriach. Nasza drużyna zmagała się z problemem „Jak w starym kinie”. Mieli niecały miesiąc na dopracowanie występu, którym zachwycili sędziów na Eliminacjach Regionalnych w Krakowie i pokazali się z najlepszej strony, a przy tym wszystkim świetnie się bawili, marzyli, myśleli i tworzyli - co jest ideą przewodnią konkursu. Ponadto spotkali wiele ciekawych i wyjątkowych osób oraz mieli okazję obejrzeć występy innych drużyn, co jest świetnym elementem, aby wykorzystać pomysły na scenografię, kostiumy oraz przedstawienia w przyszłości.

Korzystając z chwil pomiędzy kolejnymi zmaganiami, nasi Odyseusze wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić Gdańsk. Zobaczyli piekne zabytkowe kamienice, przywitali Neptuna oraz pozbierali muszelki na brzegu Bałtyku. Mimo średnio sprzyjającej aury nie poddawali się i w wietrzny poranek dziarsko spacerowali brzegiem naszego morza.

Kulminacją naszych zmagań była Gala Finałowa, czyli ogłoszenie wyników. Drużyny, które zdobyły pierwsze miejsca awansowały na Finały Światowe odbywające się w maju w Stanach Zjednoczonych. W tym roku naszej drużynie udało się zająć 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej, co jest nie lada wyczynem. Ponadto zdobyli nowe doświadczenia oraz jak sami twierdzą: "mają głowę pełną nowych pomysłów na kolejny rok". Nie pozostaje nic innego jak życzyć sił, cierpliwości, kreatywności i wytrwałości w przyszłym roku. GRATULUJEMY SUKCESU !!! /Magdalena Sukiennik/