"Dzień Ziemi" i Dzień Otwarty naszej szkoły

24 kwietnia 2015 r.

Dzień Ziemi – obchodzony jest na świecie od lat siedemdziesiątych XX wieku a w Polsce od lat dziewięćdziesiątych, więc jak co roku i w naszej placówce zaangażowaliśmy się w jego świętowanie.
24 kwietnia 2015 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, połączony z Dniem Otwartym w Gimnazjum nr 5 i Szkole Podstawowej nr 2.

Grupa uczniów gimnazjum realizowała w tym dniu projekt fotograficzny pt. „Wiosna, wiosna ach to ty” i w tym celu wraz z opiekunami odbyli wycieczkę do zespołu krajobrazowo-przyrodniczego „Żabie Doły”. Najciekawsze prace wykonali Dominika Kubik i Alicja Krasowska (klasa IIa), które otrzymały wyróżnienie oraz Victoria Jastrzębska (kl.Ia) i Mateusz Jędrzejczyk (kl.IIa).
Z kolei w budynku naszej szkoły odbyły się zajęcia w salach lekcyjnych, które miały głównie na celu: zwrócenie uwagi na promowanie szeroko pojętej edukacji w zakresie ochrony środowiska, promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, zwrócenie uwagi na zależności pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem jego mieszkańców.
Naszych gości na wstępie zaprosiliśmy do obejrzenia trzech spektakli w wykonaniu laureatów Odysei Umysłu, które były pokazem ich kreatywności i twórczych możliwości.
Ponadto uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście brali udział w „Quizie ekologicznym” w formie prezentacji multimedialnej, następnie wykonywali rzeźby ekologiczne z surowców wtórnych - inni tworzyli listy do Ziemi. Zajęcia te miały formę konkursów z nagrodami.
Ponieważ dopisywała pogoda, młodzież wzięła udział w plenerowych zajęciach plastycznych, których tematem przewodnim był podwodny świat. Wykonawcy starali się jak najpiękniej oddać obraz fauny i flory mórz i oceanów i tylko ich własna fantazja była dla nich ograniczeniem.
Dużo humoru i emocji wśród obecnych wywołał ekologiczny tor przeszkód, który weryfikował sprawność fizyczną uczestników. Na zakończenie imprezy nasi goście otrzymali słodki poczęstunek.

Wszystkim prowadzącym, pracownikom, uczniom i sympatykom Dnia Ziemi dziękuję za współpracę i uczestnictwo

- koordynator - Justyna Komuda
/Monika Michalak-Gajda/

Copyright© Gimnazjum nr 5 w Bytomiu