Piknik rodzinny przy Arki Bożka...

12 czerwca 2015 r.

Cykliczną już imprezę rozpoczęło uroczyste przywitanie przybyłych gości, rodziców, opiekunów oraz uczniów i absolwentów naszej szkoły. Piknik otwierało przedstawienie „Leśne opowieści” w wykonaniu uczniów SPS nr 2 i Gim nr 5 pod kierunkiem pani Ewy Baranowicz oraz występ grupy odyseuszy- uczestników projektu „Odyseja umysłu”, którzy zaprezentowali problem „Puszka Pandory”. Wiele emocji wzbudził występ akrobatyczny uczennic klasy IIa gimnazjum pod kierunkiem pani Katarzyny Hajkowskiej – Cisło.

W przerwach pomiędzy występami goście brali udział w różnorodnych zajęciach, takich jak pokaz i zajęcia z ŁUCZNIKAMI, mini wykład wolontariuszy PCK na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto wspaniałym i efektownym pokazem uraczyli nas strażacy i policjanci, podczas którego można było zapoznać się z elementami pracy tych niebezpiecznych, lecz bardzo potrzebnych zawodów. Można także było podziwiać i wziąć udział w pokazie sztuki walki JUDO pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Przyjrzeć się z bliska i dowiedzieć się ciekawostek na temat zwierząt hodowanych w domu np. świnka morska, chomik syberyjski, żółw czerwonolicy czy wąż możliwe było dzięki naszym uczniom - pod opieką pani Justyny Komudy i Agnieszki Zarzyckiej przygotowali Mini ZOO. Atrakcją było również podziwianie pracy młodych malarzy, którzy malowali różnymi technikami krajobraz z elementem żeglarskim nawiązującymi do działalności I HDW im. kpt. Mamerta Stankiewicza.

Uczestnicy pikniku dzięki hojnym sponsorom mogli też skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak dmuchany zamek, salon urody czy kącik plastyczny. Dla wysportowanych i nie tylko przygotowany był tor przeszkód i stacji sportowych, w którym za uzbierane pieczątki można było otrzymać nagrody. Niezwykłą popularnością cieszyła się również nasza Loteria Fantowa, której główną nagrodą była mini wieża marki Philips. Ważne w tej zabawie było to, że każdy los wygrywał!

Dla spragnionych i głodnych czekało stoisko z grillowanymi potrawami oraz specjalnie przygotowany bufet, w którym można było zakupić domowej roboty ciasta i sałatki, spróbować domowego smalcu i ogórków małosolnych oraz zagłosować na najlepsze produkty. Przed ogłoszeniem wyników konkursów fotograficznego: „Rodzina – niezwykła, bo moja” oraz kulinarnego na najlepsze ciasto i sałatkę, Występy uczennicy kl. IIIa gimnazjum Martę Pagór w piosence „Tylko nie pal” oraz zespołu Let's Go w piosence „Mamma mia” poprzedziły ogłoszenie wyników konkursów fotograficznego: „Rodzina – niezwykła, bo moja” - pierwsze miejsce i nagrodę główną - aparat fotograficzny marki Nikon otrzymała Daria Jupowicz z kl. II b.

O godzinie 19.00 nastąpiło długo oczekiwane ogłoszenie wyników konkursów kulinarnych oraz losowanie nagrody głównej wśród uczestników pikniku. Właścicielką nowiutkiej mini wieży Philips - głównej nagrody w loterii została p. Anna Z., mieszkanka pobliskiego osiedla, która zjawiła się na pikniku z córeczką. Jej zaskoczenie było ogromne, ale bardzo się ucieszyła z wygranej.

Piknik Rodzinny 2015 dobiegł końca w miłej, ciepłej atmosferze, a jego zakończenie odbyło się w sposób niezwykły, gdyż uświetnione zostało niesamowitym pokazem tańca z ogniem! Goście opuszczali mury naszej szkoły zadowoleni i uśmiechnięci, co niezmiernie nas cieszy!

OGROMNE PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW, dzięki którym nasz piknik obfitował w różnorodne atrakcje:

 • Energoprojekt-Katowice SA
 • PEC sp.z o.o. - Bytom
 • Elektrocarbon-Galwan sp.z o.o. - Tarnowskie Góry
 • SABA - Hurtownia napojów - Zabrze
 • DOORMANN sp.z o.o. - Producent rolet z Mysłowic
 • Cukiernia "PTYŚ" - Bytom Szombierki
 • Cukiernia-Piekarnia Bączkowicz Tadeusz
 • Firma Handlowo-Usługowa YMILEX
 • Helen Doron English - Bytom
 • Centrum Rowerowe RB Rowerek
 • Piekarnia-Cukiernia Joachim Klimza
 • Sponsorzy anonimowi - przyjaciele szkoły
 • /Izabela Bubalik/


  Copyright© Gimnazjum nr 5 w Bytomiu