Nasza absolwentka przybliża uczniom Hiszpanię w ramach obchodów "Dnia Języków Obcych"

30 września 2015 r.

W dniu 7 października 2015 roku gościliśmy w szkole naszą absolwentkę Natalię Kaletę, która opowiedziała dzieciom o dalekiej, słonecznej Hiszpanii. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o torreadorze, jaśminie, kolorowały mapkę Hiszpanii w żółto – czerwone barwy i jadły winogrona, z których robi się pyszny sok uwielbiany przez wszystkich. Każde dziecko miało okazję przywitać się i przedstawić w języku hiszpańskim.
Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie ruchowej oraz z ciekawością obserwowały 2,5 letnią córeczkę prowadzącej zajęcia. Nasi uczniowie wyszli ze spotkania rozbawieni i rozmarzeni. Oj miło by było pojechać do słonecznej Hiszpanii.

*Pani Natalia Kaleta od kilku lat mieszka w Hiszpanii. Skończyła studia z zakresu filologii hiszpańskiej i stosunków międzynarodowych. Odbyła praktyki w Konsulacie Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej w Barcelonie. Ostatnio była tłumaczem hiszpańskiej firmie. Jest ratownikiem wodnym i płetwonurkiem. Trenowała judo w Klubie Czarni – Bytom.

/Jolanta Nancka/