Dzień Edukacji Narodowej i "Pasowanie na pierwszaka" ZS nr 1

14 października 2015 r.

14 października to dzień wyjątkowy we wszystkich polskich szkołach - z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej odbyła się akademia, po której odbyło się tradycyjne "pasowanie na pierwszaka". Uczniowie zaczynający naukę w naszej szkole prezentowali swoje umiejętności w przygotowanych specjalnie na tę okazję konkurencjach i zadaniach. Wszyscy zebrani oglądali uczniowskie zmagania z wielką przyjemnością. Również i tym razem pierwszoklasiści pokazali się od jak najlepszej strony, udowadniając wszystkim, że są godni reprezentować naszą szkołę przez najbliższe lata. Od momentu złożenia ślubowania uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej przy Arki Bożka. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, symboliczny moment pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor Izabelę Bubalik nie pozwolą wymazać ze wspomnień tej uroczystości.
Po pasowaniu chętni uczniowie stanęli do zmagań z nauczycielami - Turniej Darta o Puchar Dyrektora Szkoły przypadł w tym roku uczniowi klasy IIa Damianowi Dyle. Serdecznie gratulujemy wygranej i dziękujemy za wspólną zabawę wszystkim uczestnikom turnieju.

Serdeczne podziękowania za przygotowanie akademii należą się wszystkim uczniom, ich wychowawcom, nauczycielom wspomagającym, rodzicom oraz koordynującym całość p.Anecie Baran-Moj i p.Ewie Milne.