Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia przy Arki Bożka...

25 listopada 2015 r.

25 listopada 2015 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zorganizowane zostały konkursy na Misiową Postać oraz Misiowe Przebranie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 5 wykonali swoje prace różnymi technikami plastycznymi. Powstała w ten sposób niepowtarzalna Galeria Misiowych Postaci, którą mogli podziwiać wszyscy członkowie naszej społeczności.

W kategorii klas I-III SP miejsce I zajął Kacper Kiszkunas (kl.IIB), miejsce II - Paula Pandel (kl.IIIB), a miejsce III - Mateusz Golus (kl.IIIB). W kategorii klas IV-VI miejsce I przypadło Natalii Tomaszewskiej (kl.VIA), II miejsce - Marcinowi Salastowiczowi (kl.IVB), a III miejsce - Bartoszowi Franczykowi (kl.IVB). Wyróżniono także Sebastiana Naporę (kl.IIA). W kategorii wiekowej gimnazjum I miejsce zajął Dawid Klyszcz (kl.Ia), II miejsce - Victoria Jastrzębska i Dawid Wojtasik (kl.IIa), natomiast miejsce III zajęła Dominika Kubik (kl.IIIa). Wyróżnienia otrzymały: Sandra Jezusek (kl.Id) i Alicja Krasowska (kl.IIIa).

Ponadto wspaniałe stroje i przebrania uświetniły Wielką Paradę Misiów, która wesoło i przy akompaniamencie misiowych piosenek przeszła korowodem przez całą szkołę! Stroje także były oceniane. I miejsce w kategorii szkoła podstawowa przypadło Kacprowi Kiszkunasowi (kl.IIB), II miejsce zajął Bartosz Warzecha (kl.IIB), a III miejsce Sebastian Napora (kl.IIA). Gimnazjaliści z klasy IIa stanęli na wysokości zadania. Cała klasa wzięła udział w konkursie na przebranie, za co została wraz z wychowawcą p.Joanną Born-Pilsyk nagrodzona nie tylko burzą oklasków! Jury wybrało także trzy najlepsze stroje. I miejsce dla Aleksandry Stochły, II miejsce dla Marleny Kozikowskiej a III miejsce zajął Damian Dyła. Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom gratulujemy!

Ponadto przez cały dzień odbywały się gry, zabawy, prezentacje i quizy, nawiązujące tematyką do zwyczajów misiów i niedźwiedzi w literaturze, muzyce i sztuce. Trwała też zbiórka pluszaków dla dzieci, które chciałyby je przytulić.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i misiowe zaangażowanie. To był bardzo wesoły i przyjemny dzień! /J.Nowak-Rusocka/