Ogólnopolski finał Odysei po raz trzeci z rzędu dla nas!...

21 marca 2016 r.

"Uczestnicy Odysei Umysłu w oparciu o własne działanie i doświadczenia kształtują kompetencje intelektualne, akademickie, społeczne i liderskie – bardzo pożądane w nauce szkolnej, rozwoju zainteresowań i przyszłej pracy zawodowej.
Rozwiązując złożone zadania konkursowe – młodzi ludzie uczą się krytycznie analizować informacje celem identyfikacji faktycznych ograniczeń i sedna problemu. Realizując interdyscyplinarne projekty – muszą zdobywać i łączyć wiedzę z różnych dziedzin, a przede wszystkim stosować ją w praktyce.
Działając w grupie osób o wspólnym celu, a różnych osobowościach – Odyseusze uczą się szacunku i zaufania do ludzi o odmiennych poglądach i temperamentach. Widząc, że drużyna osiąga więcej, kiedy wykorzysta talenty oraz zainteresowania wszystkich uczestników – doceniają pracę zespołową i chętniej współdziałają z innymi.
Dlatego w Odysei Umysłu każdy jest Zwycięzcą!"

W tegorocznej Odysei Umysłu podczas eliminacji regionalnych w Krakowie naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny - drużyna absolwentów pod okiem p.Magdaleny Sukiennik i p.Magdaleny Droś-Gałeckiej zmagała się z problemem drugim (Połów pełen pomysłów), ekipa z klasy 1a pod opieką p.Joanny Nowak-Rusockiej i p.Dyrektor zajęła się problemem trzecim (Bajka masowego rażenia), z kolei drużyna z klasy 2a, której trenerem jest p.Magdalena Bober rozwiązywała problem piąty (Między nami zwierzętami). Wszyscy świetnie się bawili, a emocje były jak zwykle nie z tej ziemi!
Do kolejnego etapu czyli Finału Ogólnopolskiego zakwalifikowała się drużyna p.Magdaleny Bober z 2a! Jednak każda drużyna dała z siebie wszystko i wszyscy Odyseusze zasługują na ogromne gratulacje i brawa, gdyż było to nie lada wyzwanie.
Kolejny etap będzie miał miejsce w Gdyni na początku kwietnia. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych Odyseuszy, a reszcie życzymy powodzenia w kolejnych edycjach projektu! /Paulina Frątczak kl.2a/