Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w ZS nr 1...

1 kwietnia 2016 r.

1 kwietnia 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach solidaryzowania się z osobami z autyzmem pracownicy i uczniowie mieli ubrania w kolorze niebieskim. Wszystkie osoby mogły wziąć także udział w zbiorowym zdjęciu, na którym zaprezentowano sto balonów. Balony nie były jedynymi, niebieskimi znakami, jakie w piątek można było zobaczyć w naszej szkole. W oknach Zespołu Szkół numer 1 pojawiły się niebieskie żarówki, a korytarze i ogrodzenie szkoły zostały oplakatowane ulotkami. Na koszulkach nauczycieli i dzieci widniały, specjalnie przygotowane na dzisiejszy dzień, naklejki.

Nasz uczeń - Paweł - podzielił się z innymi swoimi myślami i odczuciami, które towarzyszą mu każdego dnia. Spisał je pięknie z mamą i wychowawcą, co możemy zaprezentować na zdjęciach. Do akcji włączyły się również pobliskie osiedlowe sklepy, Klub Sezam oraz Przedszkole Miejskie nr 32. Wszystkim bardzo dziękujemy za udostępnienie, przygotowanych przez nas, informacji na temat Światowego Dnia Autyzmu. Mamy nadzieję, że przybliży to mieszkańcom osiedla postać dziecka z autyzmem.

Podczas dzisiejszych, trochę nietypowych, zajęć lekcyjnych uczniowie klas Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 5 mogli zapoznać się szeroką tematyką autyzmu. Została im ona przybliżona poprzez obejrzenie filmów edukacyjnych „Podróż Marii” oraz „Inny szuka szczęścia”. Na koniec każdy mógł wziąć udział w wykonaniu pracy plastycznej - stworzeniu balonów lub serc, wyklejanych nakrętkami w kolorze niebieskim.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i zaangażowanie. Zapraszamy do wspólnej akcji w przyszłym roku! /J.Karpińska-Mertas/